www.polmaratonkatowice.pl

Kierunek ZDROWIE: zdrowy SOK w jadłospisie maratończyka - www.polmaratonkatowice.pl

Kierunek ZDROWIE: zdrowy SOK w jadłospisie maratończyka

Listopad 7th, 2015

Jako że w temacie zdrowia od jakiegoś czasu jestem bezkompromisowa, w moim domu prędzej czy później musiała zagościć naprawdę dobrej jakości wyciskarka do soków. Ale od początku…

zdrowy soczek

Będąc zagorzałą fanką i aktywną propagatorką diety warzywno-owocowej, nie przypuszczałam nawet, że w mojej osobistej rodzinie trafi się czarna owca z długimi zębami na kalarepę, śliwki, ananasy, pomarańcze, brokuły, granaty itd. Niestety, mogłabym wymieniać w nieskończoność. Ową spędzającą sen z moich zmęczonych powiek owcą okazała się być cudowna (poza wymienionym warzywno-owocowym mankamentem) – osobista kilkuletnia córka.

A że zdrowie naszych dzieci jest wartością absolutnie bezcenną, z uporem szukałam skutecznego rozwiązania problemu. Stosowałam prośby, groźby oraz witaminowy przemyt. Sukces przyniosła wyciskarka do owoców KUVINGS B600 BIG MOUTH. Druga część nazwy okazała się prorocza i znamienna, gdyż moje dziecię z dnia na dzień schowało zęby i szeroko otworzyło usta, by regularnie każdego popołudnia domagać się i faktycznie wypijać szklankę zdrowego owocowo-warzywnego soku. Co bardzo ważne, pijąc świeżo wyciskane a uzyskane metodą miażdżenia soki warzywno-owocowe, skorzystaliśmy wszyscy. Nasze organizmy przyswajają teraz więcej cennych składników odżywczych niż gdybyśmy zjadali świeże owoce czy warzywa.

Wyciskarka KUVINGS B6000 BIG MOUTH okazała się być doskonałą inwestycją z wielu powodów:
Po pierwsze, zrobienie soku nie wymaga krojenia owoców i warzyw. Duży 7,5-centymetrowy otwór wlotowy daje możliwość wyciśnięcia go z całego produktu. Taka zdrowa wygoda – absolutnie bezcenna w dzisiejszych czasach.

pyszny soczek

Po drugie, utrzymanie wyciskarki do soków w czystości jest bardzo łatwe. Wystarczy zamknąć wylot soku zatyczką, napełnić urządzenie wodą i włączyć silnik, aby następnie już po samooczyszczeniu się wyciskarki zdemontować ją, dokończyć mycie oraz wytrzeć, najlepiej papierowym ręcznikiem. Sam demontaż jest bardzo, bardzo intuicyjny. Jeśli jednak czyjaś intuicja zawiedzie, wyciskarka nie uruchomi się. Urządzenie jest więc w pełni bezpieczne, a ja wskazałam kolejną jego zaletę.

Dodam, że zatyczka to znakomite rozwiązanie techniczne nie tylko dlatego, że umożliwia proste czyszczenia urządzenia, ale również dlatego, że dzięki niej możliwe jest mieszanie soków z różnych produktów w czasie ich przetwarzania. To dzięki KUVINGS w trakcie naszej owocowo-warzywnej kuchennej pracy zbiornik napełnia się stopniowo zachwycającym smakowo sokiem. Wygodna zatyczka pełniąca również funkcję niekapka, pozwala na „bezpieczne dla otoczenia” przelewanie soku do kubków czy szklanek.

Kolejną zaletą wybranego przeze mnie modelu jest to, że pozwala dać mojej rodzinie więcej zdrowych witamin niż wcześniej mogłam sobie wymarzyć. Oprócz warzyw i owoców bowiem, wyciskarka KUVINGS B600 BIG MOUTH miażdży zioła i zielone warzywa liściaste. Dziecko spożywające jarmuż to z pewnością niezwykłe i napełniające radością zjawisko.
O KUVINGS B6000 BIG MOUTH należy również powiedzieć, że jest bardzo cicha. Koreański wytrzymały silnik pracujący nadzwyczaj łagodnie, dodatkowo przekonuje o słuszności zakupu.

Co konkretnie znajduje się w zestawie:

instrukcja obsługi
silnik
big mouth (komora wlotowa)
sito
koszyk na sito
pojemnik na sok (2 szt.)
szczotka (1 szt.) i szczotka oczyszczająca sito (1 szt.)
przepisy

Wyciskarka KUVINGS B6000 BIG MOUTH to sprzęt kuchenny, w którym niewątpliwie zakocha się każdy miłośnik świeżości, zdrowia, warzyw i owoców. To urządzenie, które zmienia naszą kuchnię nie do poznania. Mogę śmiało powiedzieć, że z naszej standardowej codziennej diety czyni kolorową zdrową i przepyszną owocowo-warzywną ucztę.