www.polmaratonkatowice.pl

Dla kogo jazda na nartach? - www.polmaratonkatowice.pl

Dla kogo jazda na nartach?

Marzec 23rd, 2016

narty
Jeśli zima kojarzy Ci się z ruchem, aktywnością oraz wspaniale spędzonym czasem poza domem, to wyjazd na narty jest czymś stworzonym z myślą o Tobie!

Śniegu wciąż przybywa, więc żal nie wykorzystać tych niezwykłych uroków zimy i nie wybrać się na narty lub snowboard. Co więcej, górskie miejscowości zachęcają do aktywnego wypoczynku. Ofert jest bardzo dużo – i to zarówno w Polsce, jak i u naszych południowo-zachodnich sąsiadów – zarówno tych bliższych jak i dalszych.
Zima jest coraz piękniejsza, górskie ośrodki wypoczynkowe coraz bardziej tętnią życiem, a miejsc noclegowych w terminie styczeń-luty wziąć ubywa. Pogoda z cała pewnością zachęca do wyjazdu na południe kraju. Z kolei niestety noclegownie korzystając z dobrej passy, często podnoszą swoje ceny do poziomów przekraczających możliwości statystycznego Polaka.

Do chętnie odwiedzanych miejsc należy m. in. Zieleniec. Położony jest on bardzo blisko Polanicy-Zdroju, Dusznik i Kudowy, czyli tych miejscowości, które zarówno w zimie jak i w lecie przyciągają wielu spragnionych wrażeń turystów. Dzięki niezwykle malowniczej i turystycznej okolicy znalezienie dobrego noclegu i spędzenie kilku dni na stoku jest nieco łatwiejsze.

Czarna Góra to kolejne malownicze miejsce, do którego narciarze i snowboardziści chętnie zaglądają. Trasy są na zróżnicowanym poziomie trudności. Zarówno od tych łatwych, dostosowanych do nauki jazdy na nartach lub desce, po te trasy bardzo trudne, niepolecane amatorom, stworzone szczególnie dla osób dobrze radzących sobie z jazdą po śniegu. Karnet całodzienny kosztuje tylko 73-79 złotych i podobnie jak w Zieleńcu, można zakupić tańszy karnet na określoną liczbę godzin i tylko wyznaczone wyciągi.
Kolejne miejsce godne uwagi w zimie to Szklarska Poręba, która także proponuje trasy dostosowane do poziomu jazdy narciarzy i snowboardzistów. Czynne są największe wyciągi. Aktualnie Szklarska Poręba ma najtańsze karnety w porównaniu do opisywanych wcześniej miejsc. Kupując taki karnet, można dowolnie jeździć na wszystkich dostępnych wyciągach od godziny 8:30 do 16:00. Co więcej, tak jak w poprzednich przypadkach istnieje możliwość skorzystania z różnych wariantów karnetów.
 
Karpacz to kolejna z wielu propozycji dla osób szczególnie lubiących sporty zimowe. To nieco tańsza propozycja, bo za całodniowy karnet zapłacimy tylko 70 zł za bilet normalny, 55 zł za ulgowy.
Tak czy inaczej warto wybrać się w góry, by przyjemnie spędzić czas podczas jazdy na nartach. To nie tylko relaks na świeżym powietrzu, ale i dobra zabawa. A jak widać miejsc na taki wypoczynek jest całkiem sporo.

Źródło – Agasport.com.pl – Narty Kraków