www.polmaratonkatowice.pl

Biegnij by żyć! - www.polmaratonkatowice.pl

Biegnij by żyć!

Listopad 24th, 2013

Ile razy już chciałeś zacząć biegać i doskonalić swoją kondycję, gdy nagle coś ci przeszkadzało. Nie mam odpowiednich butów, jest brzydka pogoda, co sobie pomyślą sąsiedzi, to najczęstsze wymówki jakie stawia sobie początkujący biegacz. Bieganie to jeden z najbardziej pierwotnych sportów, uprawiany jest przecież odkąd tylko na Ziemi pojawił się człowiek. Następnym razem zastanów się dobrze. Biegać naprawdę warto.

Zalet biegania jest ogrom, choć wiele ludzi ich nie dostrzega. Najważniejsze jest to, iż ćwicząc w ten sposób poprawiamy swoją sprawność i kondycję, wzmacniamy mięśnie, ścięgna i po prostu czujemy się zdrowiej. Nie wszyscy wiedzą, że podczas biegania wydziela się hormon szczęścia. To ten sam hormon, który wydziela się np. podczas całowania. Jesteśmy bardziej pewni siebie i zdecydowani.

Bieganie ma też oczywiście niebagatelne znaczenie dla naszego zdrowia. Poprzez zwiększony wysiłek, serce przystosowuje się do wydajniejszej pracy przez co poprawia się stan układu krwionośnego. Biegać może naprawdę każdy. Jest to sport naprawdę mało absorbujący. By zacząć go uprawiać potrzebujesz tylko odpowiednich butów, by nie zniszczyć sobie stóp, lekkiego sportowego stroju i… trochę motywacji. Nie warto odkładać tego na później, zacznij biegać już dziś, a zobaczysz jak wiele radości możesz wycisnąć z życia. Gdy już zaczniesz biegać, pamiętaj o regularności i systematyczności, gdyż jest to klucz do każdego sukcesu. By biegało ci się raźniej znajdź sobie koleżankę lub kolegę, który będzie ci towarzyszył. Wzajemna pomoc w trudnych sytuacjach na pewno obudzi w tobie jeszcze więcej siły i wykrzesi z ciebie dodatkową motywację do dalszego treningu.
Pamiętaj jednak, jesteś tylko człowiekiem. Nie możesz od razu biegać jak zawodowiec, czy profesjonalista. Do wszystkiego musisz dojść własnymi małymi krokami. Jest to jedyny sposób by sport, a w szczególności bieganie sprawiało ci przyjemność i by nie nabawić się kontuzji. Miej na uwadze, iż bieganie to sport bardzo przyjemny, ale początkowo bardzo ciężki. Nie deprymuj się początkowymi niepowodzeniami czy małymi urazami. Każdy przez to przechodził, a o tym jak ty przez to przejdziesz decydujesz już tylko TY SAM.