www.polmaratonkatowice.pl

Bieganie dla przyjemności - www.polmaratonkatowice.pl

Bieganie dla przyjemności

Wrzesień 19th, 2013

bieganie dla przyjemnościBieganie może być doskonałą formą releksu i sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Niewiele inwestujesz, a tak wiele zyskujesz.

Buty ? i w drogę.

Bieganie jest być może najtańszym sportem, jaki ludzkość wymyśliła. Jeżeli się uprzesz, możesz nie zainwestować nic w bieganie. Najlepiej jednak nie przesadzać i zainwestować chociażby w te buty. Niewielki koszt, dostępne są różne promocje, także inwestując sto złotych możesz nabyć całkiem przyzwoite, specjalistyczne buty z amortyzacją, które starczą na kilka lat. Jeżeli chcesz, możesz jeszcze kupić koszulkę i spodnie ? chociaż niekoniecznie, bawełniana bluzka i spodenki w zupełności wystarczą. Kosztem, na który również możesz być narażony, jest opłata za udział w półmaratonach, maratonach i różnego rodzaju biegach. Z tego też jest wyjście ? nie uczestniczyć w podobnego typu imprezach lub brać udział tylko w bezpłatnych. Pondato, organizatorzy niektórych biegów gwarantują pierwszy start, w ramach zachęty, darmowy.

Bieganie jako sposób na odchudzanie

Aby odchudzanie miało większe efekty, oprócz diety warto jest wzmożyć aktywność fizyczną. Poza spalaniem tkanki tłuszczowej, kondycja ulega polepszeniu. W gazetach dla biegaczy często jest zaznaczne, iż spożycie słodyczy przed biegiem stymuluje organizm do efektywniejszego spalania tłuszczu.

Zarażeni

Ilość biegaczy niesamowicie w ostatnich czasach wzrosła. Kiedyś widziało się jedynie kilku facetów około trzydziestki, ubranych od stóp do głów w odzież do biegania, mających dumną minę. Teraz panuje epidemia na bieganie ? biegają młodzi, już nawet nastolatkowie, biegają i starsi ? nierzadko widuje się emerytów.

Nie biegam

Pojęcie pewnej reklamy, której hasłem przewodnim było ?nie biegam!?, mogło nie być sprawą łatwą, zwłaszcza gdy nie oglądało się telewizji a dewizę widziało się jedynie na bilbordach. Firma wymyśliła ryzykowne hasło, ale być może udało jej się odnieść sukces dzięki tej reklamie.

Trochę samozaparcia

Wystarczy kropla motywacji, by zacząć biegać. Powtarzanie ?bieganie nie jest sportem dla mnie? na pewno nie wpłynie na pozytywne nastawienie się do sportu. Początki nie są łatwe ? to fakt. Jednak po pierwszym kryzysie okazuje się, że można pokonać dystans, który jeszcze niedawno pozostawał wyłącznie w zasięgu marzeń. Bieganie daje satysfakcję. Bieganie wciąga.