www.polmaratonkatowice.pl

Biegaj na zdrowie! - www.polmaratonkatowice.pl

Biegaj na zdrowie!

Październik 10th, 2013

Bieganie cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Trudno się temu dziwić, ponieważ sport ten ma niezliczoną ilość zalet. Nie tylko wpływa korzystnie na nasz wygląd i samopoczucie, ale także na zdrowie.

Systematyczne bieganie obniża nam poziom ciśnienia, a także reguluje poziom cholesterolu, obniżając ten zły i podnosząc dobry. Warto także wiedzieć, że regularnie uprawiony sport pomaga wzmocnić odporność naszego organizmu, dzięki czemu rzadziej będziemy chorować.Bieg bardzo korzystnie wpływa także na nasze samopoczucie, zwłaszcza jeśli prowadzimy intensywny i napięty tryb życia. Pomaga pozbyć się stresu i zapomnieć o codziennych kłopotach. Dodatkowo podczas aktywności fizycznej wydzielają się u nas hormony szczęścia, czyli endorfiny, dzięki którym mamy po prostu lepszy humor.

Nie da się ukryć, że regularne bieganie pozytywnie wpływa również na naszą sylwetkę. I nie chodzi tu tylko o spadające w dół kilogramy, ale także o ładne wyrzeźbienie mięśni, dzięki czemu figura jest smukła i apetyczna, a skóra ładna i jędrna. Poza tym, jeśli sport ten uprawiamy w miarę regularnie, to dodatkowo przyśpieszamy nasz metabolizm.

Warto podkreślić, że bieganie poprawia ogólną sprawność i wydolność organizmu. Wzmacnia zarówno mięśnie, jak i układ krwionośny.

Od dawna znane jest nam powiedzenie, że ‚sport to zdrowie’. W pełni sprawdza się ono w przypadku biegania, które wpływa na nasz wygląd, samopoczucie i ogólny stan organizmu. Warto podkreślić, że jest to jeden z najłatwiejszych sportów do uprawiania- biegać można praktycznie wszędzie i to o dowolnej porze. Zamiast więc siedzieć w domu- biegnij po zdrowie!